ताजा समाचार

‘कैची’को परिचर्चा पोर्तुगलमा

काठमाडाैं । युरोपियन मुलुक पोर्तुगलको लिस्वनमा कवि हरिशरण परियारको कविता संग्रह ‘कैंची’ माथि परिचर्चा कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली समाज, अनेसास पोर्तुगल र पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठानको आयोजनामा पुस्तकमाथि परिचर्चा कार्यक्रम भएको हो । कविता कृतिलाई ‘बेला प्रकाशन’ले प्रकाशित गरेको हो ।

‘कैंची’माथी परिचर्चा गर्दै कवि तथा अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली समाजका महासचिव अर्जुन श्रीले नेपाली समाजमा विभेद र उत्पीडनमा पारिएका समुदायका अनेकन विषय र प्रसंगलाई बडो शालिन, सरल र मार्मिक ढंगले प्रस्तुत गरेको बताए ।

सामाजिक अभियन्ता तथा लेखक प्रकाश गजमेरले नेपाली समाजको सामाजिक कुरुती विरुद्ध कविता संग्रह ‘कैंची’ले बुलन्द आवाज उठाएको बताए । ‘हामीहरु २१ औं शताब्दीमा छौं तर, नेपाली समाज पुरानै ढर्रामा छ । जहाँ नेपाली पुगेका छन् त्यहाँ विभेद पुगेको छ । अब लेखेर वा बोलेर सबैले दिमाग हल्लाउने गरी आवाज उठाउनु पर्छ ।’

युवा कवि परियार लम्जुङका हुन् । हाल पोर्तुगलमा छन् ।

परिचर्चा कार्यक्रममा अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली समाजका अध्यक्ष अर्जुन घिमिरे, उपाध्यक्ष डा. स्वामी कृष्ण, प्रगतिशील नेपाली समाज युरोपका अध्यक्ष दीपेन्द्र गहतराज, नेपाली जनप्रगतिशील मोर्चा युरोपका नेता प्रदीप अधिकारी, कवि सोम अनुराग लगायतले शुभकामना मन्तव्य राखेका थिए ।

Comments

अरु समाचार

© NewsNepal 2018 - All Right Reserved.
newsnepal.com 2017.hlon.org