ताजा समाचार

प्रधानन्यायाधीशमा हरिकृष्ण कार्की सर्वसम्मत सिफारिस

काठमाडौं । संवैधानिक परिषद्ले प्रधानन्यायाधीशमा हरिकृष्ण कार्कीलाई सर्वसम्मत सिफारिस गरेको छ । परिषद्को बैठकले कायममुकायम प्रधानन्यायाधीश कार्कीलाई नै प्रधानन्यायाधीशमा नियुक्त गर्न सर्वसम्मत सिफारिस गरेको हो ।

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’को अध्यक्षतामा बसेको  बैठकमा सभामुख देवराज घिमिरे, राष्ट्रियसभाका अध्यक्ष तिमिल्सिना, कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिलामन्त्री धनराज गुरुङ, प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र उपसभामुख इन्दिरा रानामगर सहभागी हुनुहुन्थ्यो ।

लामो समयदेखि सर्वोच्च अदालत कायममुकाय प्रधानन्यायाधीशको भरमा चल्दै आएको थियो । सोमवार संवैधानिक परिषदको बैठकले कामु प्रधानन्यायाधीश कार्कीलाई नै प्रधानन्यायाधीश बनाउने निर्णय गरेको  हो ।

Comments

अरु समाचार

© NewsNepal 2018 - All Right Reserved.
newsnepal.com 2017.hlon.org