ताजा समाचार

इलाममा जिततर्फ लम्किँदै सुहाङ

विराटनगर । इलाम क्षेत्र नम्बर २ मा भएको निर्वाचनको अब देउमाई नगरपालिकाको वडा नम्बर ९ इलाम नगरपालिका क्षेत्रको मात्रै मत परिणाम आउन बाँकी छ । इलाम नगरपालिकाको १२ वटा वडाको मत गन्न बाँकी रहँदा एमालेका उम्मेदवार सुहाङ नेम्वाङ विजयी भए जसरी नै मत गणना भइरहेको स्थानमा एमाले नेता कार्यकर्ता र शुभेच्छुकहरूले नाचगान गर्न थालेका छन् ।

यस्तै इलामको मतगणना भइरहेको सिटी हल क्षेत्रमा एमालेका नेता कार्यकर्ता र शुभेच्छुकहरू भेला हुन थालेका छन् । मतगणना स्थल अगाडि घुइँचो लागेको छ । हिजोको तुलानामा मतगणना स्थलमा एमाले कार्यकर्ताहरुको भिड बढेको हो ।

देउमाई नगरपालिकाको एउटा वडा र इलाम नगरपालिकाको ११ वटाको मत गणना बाँकी छ । मुख्य निर्वाचन कार्यालयका अनुसार २२ हजार ४१८ मत गन्न बाँकी छ । यहि गतिमा मतगणना हुने हो भने अन्तिम नतिजा कुर्न भने भोली बिहान सम्म पर्खनु पर्ने छ । अहिले गणकहरुको ३ वटा टोली छुट्याएर मतगणना भइरहेको छ ।

यो समाचार तयार पार्दासम्म २२ हजार ४१९ मत गन्न बाँकी हुँदा एमालेका उम्मेदवार सुहांग नेम्बांग ६४१९ मतले अगाडि छन् । अहिले इलाम नगरपालिका वडा नम्बर १ र २ नम्बर वडाको मत गणना सुरु भएको छ । इलाम क्षेत्र नम्बर २ अन्तरगत प्रतिनिधिसभा सदस्य पदको निर्वाचनको मा ४६५७९ मत गणना भएको छ । गणना भएको मध्ये ६१६ मत बदर भएको छ ।

काँग्रेसले भने १२,६७५ मत पाएको छ । काँग्रेसलाई पहिचान पक्षधरका साझा उम्मेदवार डकेन्द्र सिंह थेगिमले पछ्याउँदै छन् । थेगिमले ९,४१० मत पाएका छन् । चौथो स्थानमा रहेका राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका मिलन लिम्बुले भने ३,२४२ मत पाएका छन् ।

इलाम नगरपालिकामा ३२ हजार ४४ मतदाता रहेकोमा २० हजार ६५ मत खसेको छ । २० हजार मत गन्न बाँकी रहँदाको अवस्थामा एमाले नेता तथा कार्यकर्ताहरू आफ्ना उम्मेदवारको जित निश्चित जस्तै भएको बताउन थालका छन् ।

स्थानीय तहको निर्वाचनमा इलाम नगरपालिकामा मेयर उप मेयर नै नेपाली काँग्रेसले जितेको छ । यस्तै ११ वटा वडा मध्ये ३ वटा वडा मात्रै एमालेले जितेको छ । एमालेले इलाम नगरपालिकाको वडा नम्बर २,३,र ११ नम्बर वडामा वडाध्यक्ष जितेको निर्वाचन आयोगको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ ।

कांग्रेसले भने निर्वाचन भएको वडा मध्ये ८ वटा वडाको वडाध्यक्षमा विजय हासिल गरेको छ । काँग्रेसले इलाम नगरपालिकाको १,४,५,६,७,८,९,१२ मा वडाध्यक्ष जितेको थियो स्थानीय तहको निर्वाचनमा इलाममा प्रमुखमा झन्डै ३ हजार मतको अन्तर थियो ।

यही अन्तरलाई हेर्ने हो भने पनि एमालेको जित निश्चित जस्तै भएको एमाले इलामका पूर्व अध्यक्ष तथा एमाले वैकल्पिक केन्द्रीय सदस्य राम राना मगरले बताए । उनले भने हिजै मिसन कम्पिलिट जस्तै भएको थियो । आज दिनभरि आएको मतको परिणामले एमालेका उम्मेदवार सहांग नेम्वांग विजय नजिक पुगेको बताए ।

Comments

अरु समाचार

© NewsNepal 2018 - All Right Reserved.
newsnepal.com 2017.hlon.org